Moltepulciano – cestovanie časom

Ak rozmýšľate, či vám návšteva tohto mesta stojí v nabitom itinerári za to, vedzte, že toto malé historické mestečko ukrýva množstvo pokladov. Pre tých, ktorí milujú históriu a aj pre tých, ktorí milujú Twilight :-)

Moltepulciano

Moltepulciano sa nachádza na kopci vo východnej časti Toskánska. Dobrou správou je, že najväčšiu časť kopca prejdete autom. Zlou to, že auto musíte pred bránami mesta odstaviť a ďalej si to vyjsť „po vlastných“.

Moltepulciano

 

Ak chcete vidieť, ako vyzerali gotické či renesančné mestá, Moltepulciano si najlepšie zachovalo ich podobu. Koncentrovaná história sa nachádza na Piazza Grande, ku ktorému stúpajú zo všetkých strán úzke uličky. Do kostolov sa dostanete zadarmo, do väčších dómov a na veže si to už musíte zaplatiť. Ale pozor na obnažené ramená! Pošlú vás preč, v lepšom prípade vám pri vstupe zapožičajú šatku.

Odporúčame vám vyšliapať si to aj na vežu, ktorá sa nachádza v Palazzo Comunale. Odmenou vám bude krásny výhľad na mesto a okolitú krajinu.


Milovníci Twilightu sa môžu poprechádzať uličkami, po ktorých behala aj Kristen Stewart v 2. diele Twilight ságy. Pamätáte si, keď išla zachrániť Edwarda, ktorý sa chcel ukázať na slnečnom svetle, aby tak na seba privolal hnev Volturiovcov? Pamätáte si na ten strašidelný dav červeno-odetých ľudí? To všetko sa odohralo práve v Moltepulciane. Foto z natáčania nájdete pri bráne Porta della Cavina.

Moltepulciano

Ďalší dôvod na návštevu tohto mestečka majú milovníci vína, pivného moku a minerálnych prameňov. V mestečku nájdeme hneď niekoľko vinárstiev.

Ak chcete naozaj spoznať kolorit Toskánska, odporúčame vám presúvať sa medzi mestami po miestnych komunikáciách. Bezpochyby im chýba plynulosť a uhladenosť diaľnice, ale tá scenéria!

Moltepulciano


distributér  |  erbariotoscano.com  |  e-shop  |  ochrana osobných údajov

COPYRIGHT © 2016 GLAMOUR Slovakia, a.s.